Kołobrzeg

Kołobrzeg Pomnik

Kołobrzeg – atrakcje turystyczne.

Kołobrzeg jest to miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. Największa miejscowość uzdrowiskowa na wybrzeżu wiele zawdzięcza soli. W ujściu rzeki Parsęta znajduje się port morski który pełni funkcję: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.

Osada warzelników istniała tu już. w VII w., a handel solą przyczynił się do bogactwa miasta. W  średniowiecznej i nowożytnej historii Kołobrzegu było kilka polskich epizodów: w 1000 roku Bolesław Chrobry i cesarz Otto III założyli w nim biskupstwo, które przerwało zaledwie kilkanaście lat, Bolesław Krzywousty dwa razy podchodził pod miasto, a w czasie wojen napoleońskich twierdzę Kołobrzeg oblegały m.in. wojska Henryka Dąbrowskiego. W XIX w. dzięki solankom powstało uzdrowisko i znów Kołobrzeg mógł się rozwijać. Na pierwszy rzut oka 50-tysięczne miasto nie wygląda na kurort z tradycjami, ponieważ w czasie ostatniej wojny przetoczył się przez nie front. Nie znaczy to jednak, że pozbawione jest czarujących miejsc i zabytków.

Uzdrowisko Kołobrzeg

W uzdrowisku prowadzone jest leczenie w następujących kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, cukrzyca, otyłość, choroby endokrynologiczne, osteoporoza, choroby skóry. Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane następujące naturalne surowce lecznicze zaliczane do kopalin podstawowych: wody lecznicze i podziemne, peloid leczniczy (torf). W Kołobrzegu znajdują się 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego.

Kołobrzeg atrakcje

Promenada w Kołobrzegu
Pomnik Zaślubin Polski z morzem w Kołobrzegu
Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg
Miasto Myszy w Kołobrzegu
Platforma widokowe w Kołobrzegu
Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu
Latarnia morska w Kołobrzegu
Twierdza Kołobrzeg
Pomnik Sanitariuszki w Kołobrzegu
Skansen Morski w Kołobrzegu
Baszta Lontowa w Kołobrzegu
Katedra w Kołobrzegu
Ratusz w Kołobrzegu
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Ciekawe miejsca w pobliżu

Ustronie Morskie

Grzybowo

Białogard

Koszalin

Dźwirzyno

Rogowo

Mrzeżyno

Zdjęcia Kołobrzeg

Może Ci się również spodoba