Chłapowo

Chłapowo – atrakcje turystyczne

Największą atrakcją Chłapowa jest otwarty dla turystów malowniczy wąwóz znajdujący się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Spacerując doliną możemy podziwiać piękno nienaruszonej przyrody i niespotykanych okazów roślinności i zwierząt.


Wąwóz Chłapowski – baśniowa, złota dolina ciągnąca sie od wsi Chłapowo i kończąca oczywiście się na pieknej plaży. Bogactwo roślin, zachwycające złoto kwiatów ziarnowca, zarośla rokitnika, dzikie róże i wysokie zbocza parowe tworzą otoczenie jak z „Podróży Odyseusza”. Wąwóz jak i większość terenów wokół Karwi jest terenem chronionym i należącym do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jednakże piękno tego terenu jest wyjątkowe w skali całego wybrzeża.

Pierwsza ścieżka biegnąca dnem doliny i przechodząca pod tunelem pod ulica łączącą Władysławowo z Jastrzębią Górą – mamy tu do czynienia z całkowicie bezpieczną i odizolowaną częścią parku krajobrazowego od uciążliwości samochodów. Druga biegnąca górą doliny, którą przecina ulica. W obydwu przypadkach możemy podziwiać piękno przyrody oraz niespotykane ukształtowanie terenu. Wąwóz kończy się na plaży.

Chłapowo atrakcje

Ciekawe miejsca w pobliżu

Jurata

Kuźnica

Chałupy

Hel

Zdjęcia Rozewie

Może Ci się również spodoba