Zamek w Darłowie

szczypior

Zamek w Darłowie.

Zamek, wzniesiony w XIII w., był wielokrotnie przebudowywany; gruntownie odnowiono go w latach 70. Dzisiaj budowla o pozbawionych dekoracji elewacjach przypomina kompleks ogromnych spichlerzy. Niegdyś w zamku mieszkali książęta zachodniopomorscy, potem był tu m.in. szpital i więzienie. Przed wojną powstało muzeum.
Na wewnętrzny dziedziniec prowadzi potężna brama wjazdowa. W zamkowych wnętrzach można zwiedzić m.in. dawną kaplicę z bogato zdobioną amboną, ufundowaną w 1639 r. przez księżnę Elżbietę, żonę ostatniego księcia zachodniopomorskiego Bogusława XIV, a także obejrzeć szafy gdańskie, kolekcję orientalną oraz portrety książąt zachodniopomorskich.

atrakcje

 

 

Ciekawe miejsca w pobliżu

Zdjęcia Zamek w Darłowie

 

Next Post

Chełmska Góra w Koszalinie

Zamek w Darłowie. Zamek, wzniesiony w XIII w., był wielokrotnie przebudowywany; gruntownie odnowiono go w latach 70. Dzisiaj budowla o pozbawionych dekoracji elewacjach przypomina kompleks ogromnych spichlerzy. Niegdyś w zamku mieszkali książęta zachodniopomorscy, potem był tu m.in. szpital i więzienie. Przed wojną powstało muzeum. Na wewnętrzny dziedziniec prowadzi potężna brama […]
20160715 113415 1024x768 - Zamek w Darłowie